Сирота 1937 року

27971865_1568211633247428_7169415955440217762_n

 

Причини арешту вітчима і матері Олени Боннер ніхто не знав. 14-річну дівчину відправили до бабусі у Ленінград. Звідти вона їздила до Москви передавати батькам передачі. Після війни доросла Олена брала активну участь у протестному русі. Її називали «Всіхня дочка», бо вона розносила передачі десяткам переслідуваних, зазначаючи себе у документах, як доньку. Крім передач вона допомагала укладати збірки творів заборонених письменників та передавати їх на Захід.

Зі своїм чоловіком, відомим правозахисником та науковцем Андрієм Сахаровим Олена познайомилась на суді одного з політв’язнів. Через кілька років після одруження вона представляла його на церемонії вручення Нобелівської премії. У 1980 Боннер поїхала разом із Сахаровим у заслання. Там він неодноразово оголошував голодування. Змучений та хворий, Сахаров помер у 1989 році. Боннер пережила свого чоловіка на 22 роки – керувала фондом його імені та робила усе, щоб на весь світ розповісти про злочини радянського режиму.

Сьогодні 95 років з дня народження Олени Боннер. Її історія – одна із сотень тисяч доль, зламаних радянською репресивною машиною. Прийде час, коли ми знатимемо кожну.

 

 

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Advertisements
Сирота 1937 року

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s