План протидії російській блокаді Азова

Блокуючи судноплавство у Азовському морі, Росія переслідує абсолютно конкретну мету, яка очевидна для кожного, хто здатен думати – це фактичне припинення вантажного морського сполучення з Маріуполем і Бердянськом, як наслідок: зупинка роботи металургійних підприємств і портів, у результаті – масове невдоволення місцевих жителів через втрату роботи і соціально-економічна дестабілізація регіону Приазов‘я.

Я сподіваюся, що українська влада чітко усвідомлює всі ризики для безпеки і економіки нашої країни від фактично блокади Азову і вже вживає усіх можливих заходів, щоб зірвати реалізацію цих планів. Але очевидно, що військового вирішення проблеми немає, поки немає прямої військової агресії; я не вірю, що наші стрілятимуть ракетами по російських військових кораблях, які блокують вантажні судна.

Водночас я звертаюся до уряду і РНБОУ невідкладно вжити заходи для встановлення рівноцінного сполучення з Маріуполем у випадку остаточного блокування морського шляху, зокрема:

1. Реконструкція і розширення залізничного сполучення з Маріуполем і Бердянськом; те, що зараз робить Укрзалізниця на ділянці Комиш-Зоря – Волноваха – абсолютно недостатньо ні фінансово, ні організаційно!

2. Капітальний ремонт (з розширенням кількості полос) автотраси Запоріжжя-Маріуполь;

3. Відновлення авіаційного сполучення з Маріуполем і Бердянськом. У Маріуполі аеропорт є, у Бердянську треба реконструювати, але полоса там залишилася.

Бачення стратегічної перспективи, рішучі дії на випередження дозволять зірвати плани Кремля по блокуванню і дестабілізації Приазовського регіону, не допустити зупинки стратегічних для економіки України підприємств і масового безробіття.

Блокування сьогодні Азовського моря – це як блокування два роки тому Донбасу, від якого виграли усі наші вороги, а програла Україна. Робити такі стратегічні помилки знову – неприпустима розкіш і дурість!

 

 

Олег Ляшко,
Народний депутат України,
Лідер Радикальної партії

Advertisements
План протидії російській блокаді Азова

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s